Arabulucu Avukat Ankara

Arabulucu Avukat Ankara

Arabulucu Avukat Ankara

Yurt dışındaki başarılı uygulamaları da göz önüne alarak, Arabulucu  Danışmanlar ile; Sistematik Arabuluculuk teknikler uygulayarak, Arabulucu tarafından tarafların birbirlerini anlamalarını sağlayarak, uyuşmazlıkları en hızlı ve güvenilir şekilde çözme ulaştırma işlemidir.

Arabulucuk anlamı ve yaygınlaştırılması için Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı da yoğun çaba sarf etmekte olup; aşağıdaki bir kısım sorular da Bakanlık tarafından cevaplandırılmıştır. Yine Arabulucuların, arabuluculuk faaliyeti sonucunda düzenledikleri Arabuluculuk Tutanağı, Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı’na sunulmakta ve burada istatistik olarak da yayınlanmaktadır. Arabulucu Avukat Ankara, arabuluculuk konusunda işlemlerinizde faydalı olacaktır.

Dava  Öncesi Arabuluculuk: Henüz dava açılmadan önce, tarafların bir Arabulucu Avukat Ankara gidip uyuşmazlığı çözmek istemeleri uzlaşma durumudur.. Uyuşmazlık konusunda taraflar anlaşmaları durumunda, uzmaşlız konusunda dava açılmasına gerek kalmayacaktır. Taraflar, arabuluculuk süreci içinde bir anlaşmaya varamazlarsa, dava açabileceklerdir…

Dava esnasında Arabuluculuk: Dava aşamasında tarafların Arabulucu Avukat Ankara başvurması halidir.

Arabulucu Avukat Ankara başvuru yapılarak anlaşmanın avantajları şu şekildedir.

  • Uzlaşmada hiçbir baskı veya hüküm altında olmaksızın  hangi şartlarda anlaşacaklarına kendileri karar verirler. Dava boyunca yapmak zorunda kalacağınız tüm masraflardan ve zamandan tasarruf etmiş olursunuz.
  • Mahkemeye göre çok hızlıdır, bir kaç saatte dahi sonuca ulaşılabilmektedir. Sonuç tarafların kontrolündedir.
  • Güvenilirlik ve gizlilik önemlidir. Taraflar mahkeme önünde konuşamayacakları konuları burada rahatlıkla konuşabilirler. Psikolojik ve sosyolojik riski azdır. Yeni sorunlar doğurmaz.
  • Tarafların anlaştıkları yöntem ve çözüm tarzı esastır. Kendi verecekleri kararlar doğrultusunda esnektir.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN